شراب حیوانات خانگی ارتباط مستقیم شبکه اجتماعی

شراب: حیوانات خانگی ارتباط مستقیم شبکه اجتماعی تبلیغات دستگاه آنلاین تبلیغات پروژه فعالیت آنلاین

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی با کدام وام سریعتر صاحب منزل می‌شویم؟

خریداران منزل معمولا علاوه بر وام مسکن، وام جعاله هم دریافت می کنند تا بتوانند قدرت خرید خود را در بازار زیاد کنند، ولی مسئله این جاست که وام جعاله بانک مسکن ت

با کدام وام سریعتر صاحب منزل می‌شویم؟

با کدام وام سریعتر صاحب منزل می شویم؟

عبارات مهم : میلیون

تسهیلات جعاله تا سقف ٢٠٠ میلیون تومان در بانک های ایرانی پرداخت می شود

خریداران منزل معمولا علاوه بر وام مسکن، وام جعاله هم دریافت می کنند تا بتوانند قدرت خرید خود را در بازار زیاد کنند، ولی مسئله این جاست که وام جعاله بانک مسکن تنها ١٠ میلیون تومان و جهت زوج ها حداکثر ٢٠ میلیون تومان است و طبیعی است که این مبلغ گره چندانی از کار خیلی ها باز نمی کند.

به جز این گرفتن وام جعاله بانک مسکن پرسشها خودش را دارد. به عنوان مثال باید حتما سپرده گذاری کنید و تا یک سال منتظر بمانید یا آن که تن به خرید اوراق بدهید و جهت وام جعاله هم اوراق بخرید. اوراق وام جعاله مسکن به صورت برگه های ٥٠٠هزار تومانی در بورس قابل خرید و فروش هست. بنابراین جهت یک وام ١٠ میلیون تومانی نیاز به ٢٠ برگه است که درحال حاضر هر برگه چیزی حدود ٧٠ هزار تومان قیمت دارد. به این ترتیب شما جهت وام جعاله ١٠ میلیون تومانی بانک مسکن باید چیزی حدود یک میلیون و ٤٠٠ هزار تومان هزینه کنید تا اوراق وام را خریداری کنید. خوب است بدانید روش های به صرفه تری جهت برخورداری از وام جعاله وجود دارد.

با کدام وام سریعتر صاحب منزل می‌شویم؟

بسیاری از بانک های کشور عزیزمان ایران وام جعاله را در رقم های متفاوت و البته بدون فروش اوراق به شما می پردازند. این ارقام از وام های ١٠ میلیون تومانی شروع می شود تا وام ٢٠٠ میلیون تومانی جعاله مسکن که در بانک سامان پرداخت می شود. در این گزارش به شما می گوییم که چگونه می توانید وام به صرفه تری جهت منزل تان دریافت کنید. توصیه دیگر این است که اگرچه وام جعاله مسکن جهت تعمیرات پرداخت می شود، ولی معمولا بانک ها و ازجمله بانک مسکن هم این وام را جهت کمک به قدرت خرید خانوار و خرید ملک تخصیص داده شده است می دهند. درواقع چیزی که جهت بانک ها مهم است این که شما یک سند ملکی در ازای این وام در گروشان بگذارید.

وام جعاله چند نوع است؟

خریداران منزل معمولا علاوه بر وام مسکن، وام جعاله هم دریافت می کنند تا بتوانند قدرت خرید خود را در بازار زیاد کنند، ولی مسئله این جاست که وام جعاله بانک مسکن ت

البته باید در نظر داشت وام جعاله به دو نوع تقسیم می شود؛ جعاله تعمیر و جعاله تکمیل . در توضیح این عنوان باید گفت وامی که به حفر یا ترمیم چاه، سرویس حمام، آشپزخانه و دستشویی، ترمیم یا آسفالت پشت بام، کاشی کاری، جابه جایی در ها و پنجره ها، لوله کشی و سیستم گرمایش و سرمایش، تعمیرات جزیی داخل ساختمان، رنگ و نقاشی، خرید انشعاب آب و برق، لوله کشی آب و گاز و ترمیم سیم کشی معیوب ساختمان تعلق می گیرد را جعاله تعمیر و وامی را که به کارهای جانبی چون حیاط سازی، نرده کشی، کاشی کاری، موزاییک کاری، لوله کشی گاز و آب، راه اندازی تاسیسات سرمایش و گرمایش، کابینت گذاری، تکمیل زیرزمین، حفر چاه، راه اندازی موکت، پارکت، سرامیک و تغییرات داخلی ساختمان تعلق می گیرد، جعاله تکمیل می گویند.

خانه های چند مالکی می تواند وام جعاله بگیرد؟

بله، منزل های چند مالکی هم می تواند وام جعاله بگیرد، ولی نباید از یاد برد در صورتی که ملک چندین مالک دارد، اصل و تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه الزامی هست.

نکاتی که باید راجع به وام جعاله بدانید

با کدام وام سریعتر صاحب منزل می‌شویم؟

آیا جهت خرید منزل تنها می توانیم روی وام بانک مسکن حساب کنیم؟ تقریبا بله. چون به جز بانک مسکن بقیه بانک ها وامی با عنوان خرید مسکن به شما پرداخت نمی کنند، ولی خوب است بدانید آنها وام هایی که ممکن است برایتان به صرفه تر و منطقی تر باشد، ارایه می دهند که از آن با عنوان وام «جعاله» مسکن یاد می شود. گرچه این وام جهت تعمیرات در نظر گرفته شده است هست، ولی حتی بانک مسکن هم وام جعاله را به خریداران منزل پرداخت می کند تا قدرت مالی آنها را بالاتر ببرد. البته بانک ها هم شرط خاصی ندارند که به آنها اثبات کنید وام را جهت تعمیرات منزل هزینه کرده اید و معمولا در گرو گذاشتن یک سند ملکی جهت آنها کفایت می کند. ضمن اینکه جهت گرفتن وام جعاله بانک ها معمولا بخشی از وام را در حسابتان بلوکه می کنند. به عنوان نمونه بانک سامان ١٥ درصد مبلغ وام را تا وقت تسویه کامل در حسابتان نگه می دارد. توصیه دیگر این جاست که اگر شما می خواهید هم از بانک مسکن وام بگیرید و هم از بانک های دیگر نیاز به زیاد از یک سند ملکی دارید، لیکن هر بانکی جهت پرداخت وام جعاله مسکن سند منزل شما را به رهن می گیرد، ولی اگر می خواهید از وام بانک مسکن صرف نظر کنید و یک وام ارزان تر با رقم زیاد از سایر بانک ها بگیرید، همان یک سند ملکی برایتان کافی هست.

اما آیا وام جعاله مسکن فقط جهت تعمیرات ملک هزینه می شود؟ خیر. در تعریف وام جعاله بانک ها در قراردادتان این توضیح را نوشته اند: جعاله، عقدی است که به موجب آن جاعل یا کارفرما در برابر انجام عمل معین (طبق قرارداد) به وسیله عامل، ملزم به ادای مبلغ یا اجرت معلوم می شود. به طرفی که عمل یا کار را انجام می دهد، «عامل» یا پیمانکار می گویند. وام جعاله ازجمله تسهیلات میان مدت و بلندمدت اعتباری است که جهت گسترش امور تولیدی، بازرگانی و خدماتی، صنعت و معدن، کشاورزی و مسکن به مشتریان پرداخت می شود و باید در طول مدت قرارداد به اتمام برسد. درواقع صاحبان کار و خدمات هم می توانند جهت گسترش شغلشان از وام جعاله استفاده کنند که البته جهت این عنوان باید یک طرح به بانک داده و توضیح دهید که دقیقا می خواهید چه کار کنید؟

خریداران منزل معمولا علاوه بر وام مسکن، وام جعاله هم دریافت می کنند تا بتوانند قدرت خرید خود را در بازار زیاد کنند، ولی مسئله این جاست که وام جعاله بانک مسکن ت

شرایط دریافت وام جعاله چیست؟

حداقل ٢٠درصد هزينه هاي برآوردشده جهت انجام کار به عنوان پيش دريافت از متقاضي جهت تسهيلات بالاتر از مبلغ ١٠٠ ميليون ریال دریافت می شود. سقف تسهيلات اعطایي معادل ٨٠درصد هزينه هاي برآوردشده و حسب مورد حداکثر تا سقف مجاز تعيين شده است که مطابق بخشنامه هاي جاري بانک اعلام مي شود. البته مورد نیاز به ذکر است که قبل از پرداخت وام ابتدا باید ملک یا طرح هاي توليدي يا خدماتي از لحاظ اقتصادي، فني و مالي بررسي شود. در اعطاي تسهيلات جعاله تا مبلغ يکصد ميليون ریال، اخذ پيش دريافت از متقاضي مجاز نیست.

چه مدارکی جهت دریافت وام جعاله مسکن نیاز داریم؟

با کدام وام سریعتر صاحب منزل می‌شویم؟

وام جعاله هم مانند دیگر وام ها نیاز به مدارک جهت بررسی دارد. مهمترین این مدارک مشمول بر اصل و تصویر تمام صفحات سند مالکیت ملک هست. البته جالب است بدانید سند ملک حتما باید به نام دریافت کننده وام باشد تا بتواند از این تسهیلات استفاده کند. از دیگر مدارک مورد نیاز جهت اعطای وام جعاله اصل و تصویر آخر کار ساختمان و ارایه قبض برق یا مدارکی است که بانک بتواند بر اساس آن کد پستی منزل ای که به تسهیلات نیاز دارد را تایید کند. از دیگر مواردی که بانک توجه بسیاری به آن دارد، رسید پرداخت مبلغ ارزیابی ملک هست، لیکن ملک ابتدا باید به تایید کارشناس برسد و سپس مورد تایید بانک قرار گیرد. از دیگر مدارکی که جهت این وام نیاز هست، می توان به اصل و تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه ضامن، مدارک شغلی و درآمد دریافت کننده تسهیلات مانند جواز کسب و فیش حقوقی، تکمیل و امضای فرم درخواست وام اشاره کرد.

اگر قبلا وام جعاله گرفته باشیم، می توانیم دوباره آن را دریافت کنیم؟

بله، محدودیت خاصی جهت دریافت وام جعاله وجود ندارد، تنها چند شرط وجود دارد که اگر متقاضی وام جعاله هستید، باید حتما بدانید. از جمله قواعدی که جهت وام جعاله وجود دارد این است که منزل ای که برایش از این نوع تسهیلات استفاده می شود، نباید تسهیلات جعاله تسویه نشده ای داشته باشد. به عبارت دیگر، پیش از دریافت تسهیلات جعاله تازه باید وام قبلی تسویه شده است باشد. از دیگر مقولاتی که باید مورد توجه قرار داد، پرداخت هزینه کارشناسی است و در نهایت فرد وام گیرنده یا ضامن نباید هیچ سابقه چک برگشتی یا بدهی سررسید شده است در سیستم بانکی داشته باشد. البته توصیه حایز اهمیت آن که استفاده از وام جعاله جهت چندین بار ممکن هست، البته در صورتی که تسهیلات جعاله قبلی از بانک مورد نظر یا بانک های دیگر تسویه شده است باشد، مجددا می توان از وام جعاله استفاده کرد.

کدام بانک شرایط بهتری دارد؟

تقریبا همه بانک ها شرایط یکسانی جهت ارایه تسهیلات دارند، ولی موضوعی که آنها را از یکدیگر متمایز می کند، سود و حداکثر وقت بازپرداخت هست. جدا از تمامی بانک هایی که بازپرداخت ٣٦ ماهه دارند، تنها بانک های سامان و پارسیان بازپرداخت ٦٠ ماهه دارند، ولی ضمانتنامه ارزش تفاوت دارد و معمولا در این نوع وام ها سند ملک به رهن بانک می رود، البته در میان این بانک ها، بانک کشور عزیزمان ایران زمین با ٢٢ درصد سود بالاترین سود را دریافت می کند و بازپرداخت ٣٦ ماهه با مبلغ ٥٠ میلیون تومان است.

تسهیلات کدام بانک زیاد است؟

شاید جهت هر کسی این پرسش به وجود آمده باشد که بیشترین و کمترین سقف وام جعاله یا همان وام تعمیر مسکن متعلق به کدام بانک هست؛ آیا شرایط و ضوابطی متفاوت دارد یا آن که مانند سایر بانک هاست؟

بانک های دی، گردشگری، آینده، تجارت، حکمت ایرانیان، سپه و قوامین هر کدام ١٠ میلیون تومان را با اقساط ٣٦ ماهه ١٨ درصدی به مشتریان خود ارایه می دهند، ولی جالب است بدانید که شرایط متفاوتی با یکدیگر دارند، آیا که بانک دی با دو شرایط متفاوت نیاز به سپرده گذاری دارد؛ حکمت ایرانیان هم همین طور. ولی سایر بانک ها مبلغ و شرایط متفاوتی دارند؛ به عنوان مثال بانک سامان تا سقف ٢٠٠ میلیون تومان وام جعاله می دهد که بیشترین رقم را در میان بانک ها به خود تخصیص داده شده است داده است.

بانک های صادرات و شهر هم وام ١٠٠ میلیون تومانی را جهت مشتریان خود در نظر گرفته اند. البته حداکثر وقت بازپرداخت جهت بانک سامان ٦٠ ماه و جهت بانک شهر و صادرات همان ٣٦ ماهه و با سود ١٨ درصد است.

شهروند

واژه های کلیدی: میلیون | دریافت | تسهیلات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz