شراب حیوانات خانگی ارتباط مستقیم شبکه اجتماعی

شراب: حیوانات خانگی ارتباط مستقیم شبکه اجتماعی تبلیغات دستگاه آنلاین تبلیغات پروژه فعالیت آنلاین

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی آخرین خبرها از تولید آب از هوا

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: امکان تولید آب از هوای مرطوب وجود دارد ولی در حال حاضر این طرح در حد تحقیقات و نمونه‌های کوچک در حال اجراست. 

آخرین خبرها از تولید آب از هوا

آخرین خبرها از تولید آب از هوا

عبارات مهم : رطوبت

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: امکان تولید آب از هوای مرطوب وجود دارد ولی در حال حاضر این طرح در حد تحقیقات و نمونه های کوچک در حال اجراست.

عباس سروش در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه اجرای این طرح نمی تواند حلال پرسشها منابع آبی باشد، اظهار کرد: تمامی کارهای مورد نیاز در حوزه تحقیقات در حال انجام است ولی به نظر می رسد که این طرح نتواند پرسشها انسانی را در حوزه منابع آبی برطرف کند.

چندی پیش نیز جهانگیر حبیبی – معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب کشور عزیزمان ایران – با بیان این که تولید آب به وسیله این دستگاه در حجم کوچک امکان پذیر هست، به ایسنا گفت: بسته به میزان سرمایه گذاری فرد می توان در مورد میزان تولید آن صحبت کرد.

آخرین خبرها از تولید آب از هوا

به گفته وی، این که بتوان مسئله بحران آب را با کمک چنین دستگاهی برطرف کرد به اعتقاد من امکان پذیر نیست و تنها می توان از این دستگاه در مصارف کم به طور مثل جهت باغچه یا تامین آب روستاهای دور افتاده استفاده کرد، البته بکارگیری ازان دستگاه نیازمند شرایط خاص جغرافیایی است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب با بیان این که مورد نیاز است در ابتدای این طرح به صورت پایلوت در یک منطقه اجرایی شود، ادامه داد: هر ایده تحقیقاتی که بتواند منجر به تولید آورده جهت کشور شود از سوی شرکت مدیریت منابع آب و شرکت آب و فاضلاب کشور حمایت می شود ولی به نظر می رسد که این طرح نتواند حلال پرسشها آبی باشد.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: امکان تولید آب از هوای مرطوب وجود دارد ولی در حال حاضر این طرح در حد تحقیقات و نمونه‌های کوچک در حال اجراست. 

این در حالی است که شرکت سازنده دستگاه تولید آب از هوا در نامه های متعددی به مسئولان دولت و نمایندگان مجلس به طور مؤکد ” از آمادگی خود جهت حل مسئله کم آبی کشور” سخن گفته و اعتقاد است “این دستگاه می تواند چالش تامین آب را به شکل قابل توجهی برطرف کند”.

در نامه هایی که از سوی این شرکت سازنده به مسئولان دولتی و مجلس ارسال شده، با معرفی “دستگاه تولید آب از رطوبت هوا” با ظرفیت تولید روزانه بین ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ مترمکعب آب، اینطور مطرح شده است است که آمادگی راه اندازی آن در هرمنطقه، حتی مناطق خشک و کویری وجود دارد و قیمت هر دستگاه به حجم ۱۰۰۰ متر مکعب ۴.۵ میلیارد تومان و درحجم ۲۵۰۰۰ متر مکعب حدود ۷۰ میلیارد تومان اعلام شده است هست. همچنین این شرکت مدعی است که جهت احیای زاینده رود در وقت پرآبی ۸۰ دستگاه ۲۵۰۰۰ متر مکعبی مورد نیاز است.

گفتنی است در سال ۱۳۹۱ دستگاه تولید آب و رطوبت هوا با ظرفیت تولید روزانه بین ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ مترمکعب آب موفق به اخذ تاییدیه از دانشگاه صنعتی امیرکبیر جهت ثبت اختراع شد دستگاهی که با دریافت هوا، رطوبت ایجادی را باردار کرده و به آب تبدیل می کند. پیگیری های ایسنا جهت اثبات میزان تاثیرگذاری این اختراع و استفاده انبوه از آن جهت حل مسئله آب کشور ادامه خواهد داشت.

آخرین خبرها از تولید آب از هوا

واژه های کلیدی: رطوبت | منابع | دستگاه | مدیریت | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz